Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Bağcılar Yıldıztepe Mahallesi Muhtar Adayı Sondoğan ŞAHİN
bağcılar anaokulu, bağcılar anaokulu erken kayıt, bağcılar meb anaokulu
bağcılar web tasarım, web sitesi, bağcılar eticaretbağcılar anaokulu, bağcılarda anaokulu, bağcılar ilkizler anaokulumerkezi uydu sistemiTıkanıklık Açma | Gider Tıkanıklığı Açma
bağcılar firma rehberi tel : 0554 432 22 22

Bağcılarlı Enderun Yetenekli Çocuklar

bagcilarda-mucitler“Başımıza İcat Çıkarın” sloganıyla başlayan Bursa Bilim Şenliği yoğun ilgi gördü. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, stantlarında projelerini sunan Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi öğrencileriyle sohbet etti. Nükleer enerjinin farkında olmalarından dolayı öğrencileri kutlayan Bakan Yıldız, icat ettikleri sensörlü sandalyeyi deneyerek, “Doğru oturup doğru konuşalım” diye espri yaptı.

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin 3’üncü “Bilim Şenliği” Merinos Parkı’nda düzenlendi. Toplam 210 proje standının bulunduğu Bilim Şenliği vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Bilim Şenliği’nin açılışına katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, çadırları gezerek yetenekli gençlerle sohbet etti.

Etkinliğe katılarak 4 çadırda stant açan Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi öğrencileri, birbirinden ilginç projelerini misafirlerin beğenisine sundular. Standı Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ile birlikte gezen Bakan Yıldız, Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi öğrencileriyle sohbet ederek göz dolduran projeleri hakkında bilgi aldı. Nükleer Santralleri Araştırma Komisyonu’nu ile yakından ilgilenen Bakan Yıldız, öğrencileri kutladı. Bakan Yıldız, Ankara’ya davet ettiği 13 komisyon üyesine çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, “Birlikte Türkiye Atom Enerjisi Kurumu’na gideriz. Çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Bu yaşta nükleeri biliyor olmanızdan dolayı da memnun oldum. Bizim tek tek evlere kadar inip nükleeri anlatmamız gerekiyor. Başarılarınızın devam etmesini diliyorum.” diye konuştu.

DOĞRU OTURUP DOĞRU KONUŞALIM

Bakan Yıldız daha sonra öğrencilerin icat ettiği sensörlü sandalyeye ilgi gösterdi. Kullananların dik oturmasını sağlayan sensörlü sandalyeye oturan Bakan Yıldız, “Eğri oturup doğru konuşmayalım, doğru oturup doğru konuşalım” diye espri yaptı. Bakan Yıldız öğrencileri tebrik ettikten sonra diğer stantları gezdi. Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi öğrencileriyle gurur duyduğunu ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da gençlere her zaman öncelik tanıdıklarını ifade etti. Başkan Çağırıcı, “Öğrencilerimiz kendilerine verdiğimiz emeğin karşılığın böyle güzel projeler hazırlayarak veriyorlar. Bizi gururlandırıyorlar. Onlara her zaman gereken önemi vereceğiz. Çalışmalarından dolayı onları kutluyorum.” diye konuştu.

EN ÇOK İLGİ GÖREN STANT OLDU

Yoğun ilgi gören Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi standını gezen öğretim üyeleri ve öğrenciler ayrıca az miktarda su kullanılarak çim yetiştirilen biyoloji standı hakkında bilgi aldılar. Ziyaretçiler ayrıca zeka oyunları, uluslararası olimpiyat ve dizilim stantlarına da yoğun ilgi gösterdiler. Oyunda rekor kıranlara çeşitli hediyeler verildi. 10 metre uzunluğundaki yolu 40 saniyede tamamlayan çizgi takip eden robot araba ile nükleer santral karikatür sergisi ve Da Vinci atölyesi ziyaretçilerden tam puan aldı.

Bağcılarlı Enderun Yetenekli Çocuklar sitemize 06 Mayıs 2014 tarihinde eklenmiş ve 804 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.